abordarea virajelor moto - scoala moto ami (3)

Curs moto – abordarea virajelor

Abordarea virajelor moto – Curs teoretic organizat de Asociatia Moto Incepatori si Scoala Moto AMI

Inainte de a incepe plimbarile cu motocicleta pe drumuri virajate, incepatorii trebuie sa aiba niste informatii de baza despre abordarea virajelor.

abordarea virajelor moto - moto incepatori - scoala moto ami (3)

Instructorii Diana Fota Porumb si Bogdan Buleandra au explicat motociclistilor incepatori pozitia corecta pe motocicleta, multiple posibilitati de a face motocicleta sa vireze, dar si abordarea corecta a unui viraj.

Temele au fost discutate si explicate in ordinea efectuarii:
1. Privirea
2. Franarea
3. Treapta
4. Pozitia

abordarea virajelor moto - moto incepatori - scoala moto ami (4)

Elevii au avut posibilitatea de a se pozitiona pe motocicleta sub privirea instructorilor. Astfel, au putut intelege ce anume sa actioneze sau sa corecteze.

Scoala Moto AMI sustine Asociatia Moto Incepatori, ajuta si se implica in organizarea cursurilor teoretice in Poligon Electronicii.

Va asteptam la urmatoarele cursuri, indiferent ca sunteti incepatori, avansati sau inca elevi la scoala moto.

Cuvinte relevante: viraje, viraje moto, alegere trasa, curs viraje, abordare viraje, scoala moto, scoala moto bucuresti, scoala moto bucuresti ami, scoala soferi bucuresti, reducere scoala de soferi, reducere scoala moto, scoala moto categoria a, scoala categoria a, scoala moto ami, scoala categoria a bucuresti, permis de conducere categoria A, viraje, viraje moto, alegere trasa, curs viraje, abordare viraje, scoala moto, scoala moto bucuresti, scoala moto bucuresti ami, scoala soferi bucuresti, reducere scoala de soferi, reducere scoala moto, scoala moto categoria a, scoala categoria a, scoala moto ami, scoala categoria a bucuresti, permis de conducere categoria A.