scoala moto iarna - scoala ami

Scoala moto iarna în parcarea subterană AFI Cotroceni

scoala moto iarna - scoala ami

zapada-scoala-moto-ami
Începi Scoala Moto iarna în parcarea subterană AFI Cotroceni și vei fi printre primii pregătiți de plimbare în trafic în primăvară.

zapada-scoala-moto-amiSezonul se deschide oficial in Martie. Atunci încep examenele și cursurile.
Dar pentru că noi nu avem stare să hibernăm și nici nu vrem să fim departe de motociclete atâta vreme, am decis să găsim soluții.

zapada-scoala-moto-ami Şcolarizarea include 26 de ore didactice, echivalente a 13 şedinţe practice de 2 ore:
– 14 ore în poligon interior AFI Cotroceni
– 2 ore acomodare poligon Electronicii
– 10 ore în trafic.
*1 ora didactică = 50 minute

zapada-scoala-moto-ami Şcoala Moto AMI îţi oferă cadou prima şedinţă de test gratuită, pentru ca tu să îţi dai seama dacă într-adevăr eşti atras de condusul motocicletei.
După ședința de test te poți hotarî să te înscrii.

zapada-scoala-moto-ami
Îți punem la dispoziție echipament complet de protecție moto: cască, armură, mănuși, genunchere.
Cagulă cadou la înscriere 😀
Tu trebuie să vii cu ghete/bocanci care să îți protejeze și gleznele.

zapada-scoala-moto-ami Cursurile de teorie se desfășoară la sediul nostru din clădirea CDI – Șos. Electronicii nr.48:

– Tehnică de conducere moto
– Abordarea virajelor
– Prim ajutor (cu voluntari ai Fundației pentru SMURD)
– Mecanică
– Echipamente
– Legislație rutieră

zapada-scoala-moto-amiTe așteptăm la prima ședință moto, să împărtășim cu tine pasiunea și bucuria de a merge cu motocicleta.
Înscrie-te online și te vom contacta pentru a stabili prima ta ședință.
Formular înscriere școala moto

Cuvinte relevante: scoala moto, scoala moto bucuresti, scoala moto bucuresti ami, scoala soferi bucuresti, scoala moto iarna, moto iarna