scoala-moto-ami-examen

Examen moto la Şcoala AMI

Felicitări proaspeţilor motociclişti!

Deşi poate aveţi îndoieli atunci când vă uitaţi pe geam că a venit primăvara, primele examene moto au avut loc. Curând se şi încălzeşte afară!

Am fost la fel de entuziasmaţi ca în fiecare an pentru noii motociclişti, care au dat examenul pe 1 şi 8 Martie 2017.

Examen moto

Dacă urmează să dai examen moto, dar şi dacă ai de gând să te apuci de şcoală în viitorul apropiat, te rugăm să citeşti următoarele noastre sfaturi.

Pe scurt, dacă nu depăşeşti timpul de 3:30 minute şi nu obţii mai mult de 15 puncte de penalizare, eşti promovat la proba de poligon. La proba de trafic, nu există un timp exact de examinare, dar ai grijă să nu acumulezi 21 de puncte de penalizare.

După ce toți candidații programați au fost examinați la proba practică de poligon, cei declarați ADMIS, vor fi examinați în trafic.

Găseşti aici punctele de penalizare pentru:
poligon
trafic

secrete-scoala-moto-bucuresti-amiNu te grăbi!
Fii atent la numărătoarea opturilor şi la schimbarea sensului!
Rămâi concentrat şi fără emoţii!
Accelerează fără teamă la evitări, dar nu exagera!

Trebuie să ai încredere în tine. Ai făcut poligonul de multe ori, ai ieşit în trafic în timpul şcolii şi te-ai acomodat cu instructorii pasager, astfel încât emoţiile nu îşi au locul.

Felicitările noastre sincere proaspeţilor motociclişti, asfalt uscat şi să ne vedem fericiţi în trafic. Iar celor care încă aşteaptă examenul, vă dorim mult succes!

Cuvinte relevante: examen moto, scoala ami poligon, examen poligon, scoala moto, scoala moto bucuresti, scoala moto bucuresti ami, scoala soferi bucuresti