scoala-moto-ami-curs-echipament-moto

Echipament de protecţie – curs teoretic moto

Şcoala moto AMI a participat alături de Asociaţia Moto Începători şi prietenii de la Mototehnica la cursul teoretic despre Echipamentul de protecţie.

Sâmbătă, 17 Decembrie, Şcoala Moto Ami a fost alături de Asociaţia Moto Începători la cursul care ne-a învăţat de ce este vital un echipament complet şi calitativ de protecţie.

Noţiunile au fost prezentate de importatorul echipamentelor Richa şi fondatorul service-ului Mototehnica.

scoala-moto-ami-curs-moto-echipament-protectie

La curs au fost prezentate diverse tipuri de căşti şi structura interioară a acestora, armuri, geci moto, genunchere şi pantaloni moto, cele mai noi tehnologii de protecţii moto, tipuri de ghete moto şi accesorii.

În cadrul cursului au fost prezenţi atât începători şi elevi, cât şi avansaţi.

Cursurile asociației Moto Începători sunt susținute de Woobicha și Scoala AMI.

scoala-moto-ami-curs-moto-echipament-protectie

Vă aşteptăm şi la următoarele cursuri teoretice ale Asociaţiei Moto Începători.

Cuvinte relevante: curs, curs moto, curs teoretic, echipament moto, echipament, echipament protectie, scoala moto, scoala moto bucuresti, scoala moto bucuresti ami, scoala soferi bucuresti